Чим більше молока тим краще?
- lesdareka
- 24 вер. 2022 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 27 вер. 2022 р.
Я так не думаю, мене підтримають усі ті мами, які не можуть впоратися з гіперлактацією.

Що таке гіперлактація?
Це вироблення грудного молока в об'ємі, що перевищує об'єм, необхідний для зростання здорового немовляти (немовлят) відповідно до міжнародних стандартів.
Які ознаки та симптоми вказують на гіперлактацію?
З боку мами:
надмірне збільшення грудей за час вагітності, понад 2 розміри;
персистенція швидкого наповнення грудей;
багаторазове підтікання молока;
біль у грудях та/ або а сосках;
рецидивуюча заблокованність протоків;
рецидивуючий мастит;
"білі цятки" сосків (англ. blebs);
вазоспазм.
З боку дитини:
надмірні прибавки ваги;
складнощі в досягненні стійкого глибокого захвату;
неспокій біля грудей;
дитина давиться, кашляє, кидає груди;
відмова від грудей;
дитина затискає сосок/ареолу;
короткі годування;
шлунково-кишкові симптоми ( зригування, рефлюкс, метеоризм, зелений стул під напором)
Важливо оцінювати сукупність симптомів. Розібратися у причині виникнення та підібрати оптимальний варіант допомоги мамі. Адже, лише комплексний підхід здатен урегулювати питання гіперлактації. З урахуванням, що усі заходи будуть спрямовані на зниження вироблення молока, потрібно діяти досить обережно, щоб не змінити ситуацію на діаметрально протилежну. Саме кваліфікована допомога консультанта з грудного вигодовування буде сприяти вирішенню цього питання.
Види гіперлактації:
Самоіндукована- коли мама стимулює вироблення молока а об'ємах більших ніж потрібно дитині.
Ятрогенна- коли медичні працівники своїми діями провокують зціджування, або назначають галактогоги у випадках коли це не потрібно або не контролюють цей процес.
Ідіопатична- цей термін для матерів які борються з високими показниками виробництва молока без чіткої етіології. Нормально відчувати наповнення грудей у перші кілька тижнів після пологів, оскільки вироблення молока має пристосуватися до потреб малюка. Однак, якщо наповнення і високе вироблення молока зберігаються тоді можна говорити про такий варіант гіперлактації.
Допомога залежить від виду, краще звернутися до фахівця, адже різке зниження кількості молока може призводити до зменшення набору ваги, а некомпетентні поради призводити до лактостазу. Перевага надається блоковому годуванню, якщо не вдається досягти результату може бути призначене лікування травами або медикаментами, залежно від стану гіперлактації.
Блокове годування — годування груддю або зціджування молока з однієї груді протягом певного періоду часу, може зменшити надлишкове виробництво молока шляхом залучення місцевих аутокринних регуляторних механізмів в грудях.
За протоколом АВМ 32:, ведення гіперлактації рекомендується безпосередньо грудне годування або зціджування молока з однієї груді протягом 3 годин, чергуючи груди в кожному циклі. Годування за часовими блоками слід проводити протягом дня (наприклад 9.00-18.00) і необмежене годування з обох грудей слід виконувати протягом ночі.
Працювати в напрямку зменшення кількості молока потрібно обережно та бажано під контролем фахівця.
Comments